Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego 2017

Utworzono dnia 13.06.2017

To już dziewiąty raz rodziny zastępcze powiatu zgorzeleckiego spotkały się na Dniu Rodzicielstwa Zastępczego, zorganizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zgorzelcu. Wspólnie aż 300 osób świętowało tak ważny dla nas dzień. W tym roku rodziny odkrywały uroki Tajemniczej Krainy Turisede w Bielawie Dolnej oraz Neißeaue, który był nieocenionym partnerem w organizacji tego spotkania.

Rodziny zastępcze integrowały się pokonując labirynty, przejścia w podziemnych tunelach i mosty. W każdym miejscu Tajemniczej Krainy kryły się nowe niespodzianki zachęcające do przeżycia wspaniałych przygód. Przed upałem chroniły wymyślne fontanny. Zewsząd byliśmy otoczeni pięknem przyrody, zwierzętami oraz ludźmi wielu narodowości. Przez kilka godzin trwała fantastyczna, niecodzienna zabawa pełna przygód i niespodzianek. W specjalnych punktach oznaczonych na mapach na dzieci czekały słodkie niespodzianki – każde dziecko mogło więc zabawić się w poszukiwacza skarbów, aby zdobyć upragnione łakocie.

Rodziny spędziły czas wspólnie przy ognisku piekąc kiełbaski i poznając się nawzajem. Obejrzeli także występ zespołu „KrzyKaśki” z Wrocławia. Artystki zaprezentowały wiele ciekawych piosenek oraz wciągnęły dzieci i dorosłych do zabaw tanecznych. Punktem kulminacyjnym pleneru była loteria fantowa. Rodziny w napięciu oczekiwały na losowanie, bo do wygrania było wiele atrakcyjnych nagród – sprzęt sportowy, gry, sprzęty AGD oraz rower górski.

Najważniejszym był jednak czas spędzony wspólnie przez rodziny zastępcze, integracja a w podzięce uśmiechy na twarzach dzieci.

Corocznie organizowane przez PCPR święto Dnia Rodzicielstwa Zastępczego to ukłon dla naszych rodzin zastępczych, że są, kochają i opiekują się dziećmi potrzebującymi domu. W Powiecie Zgorzeleckim jest ponad 150 rodzin zastępczych opiekujących się ponad 250 dzieci. Jednak mimo tego nadal wiele dzieci pozostaje bez rodziny i zmuszeni jesteśmy umieszczać je w domach dziecka. Takich dzieci z naszego powiatu przebywa w domach dziecka ponad 100. Właśnie dlatego PCPR ciągle poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze.

Spotkanie Rodzin Zastepczych byłoby niemożliwe, gdyby nie wsparcie i pomoc wielu osób i firm – Tajemniczej Krainy Turisede, Burmistrza Miasta Zgorzelec Rafała Gronicza, Burmistrza Gminy i Miasta Węgliniec Stanisława Mikołajczyka, Wójta Sulikowa Roberta Starzyńskiego, Burmistrza Miasta
i Gminy Pieńsk Jana Magdy, Burmistrza Miasta Zawidów Roberta Łężnego, Artura Toronowskiego
i Roberta Zarzeckiego z Firmy Citronex, Firmie Epore. Dziękujemy także wolontariuszom – Darii Hryniewickiej, Jerzemu Maliwieckiemu i Sylwestrowi Tomczak, którzy zaoferowali rodzinom swój czas i zaangażowanie. To wsparcie jest nam potrzebne nieustannie, więc tym bardziej dziękujemy i pamiętamyJ.

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego 2017

Utworzono dnia 13.06.2017, 12:42