Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

MIKOŁAJ JEST WŚRÓD NAS…czyli Mikołajki dla dzieci z rodzin zastępczych…

Utworzono dnia 05.12.2016

…a właściwie tych Mikołajów było u nas w tym roku bardzo, bardzo wielu. Żeby prezenty dotarły do kręgielni w zgorzeleckiej Plazie konieczna była pomoc elfów i śnieżynek z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Zgorzelcu oraz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Smolniku. Prezenty były tak ciężkie, że młodsze dzieci musiały mieć wsparcie starszego rodzeństwa. Śmiechu było co niemiara. Głośny apel PCPRu o zebranie słodkości rozszedł się w całym powiecie i najwrażliwsze serca odpowiedziały na niego z prawdziwie świątecznym entuzjazmem. Zawitał do nas także najsympatyczniejszy z policjantów – zgorzelecki Polmiś.

Naszymi Mikołajami w tym roku zostali m.in. zgorzeleccy urzędnicy z urzędów: Pracy, Gminy, Starostwa Powiatowego, Zakładu Gazowniczego, Firmy Hoomark z Jędrzychowic
i Weld – Service ze Zgorzelca, Eltur Serwis, Prokuratury Rejonowej, KWB i Elektrowni Turów, Centrum Sportowego, Urzędu Skarbowego. O Naszych dzieciach z rodzin zastępczych pamiętały również kochane dzieciaki ze Szkoły Podstawowej Tęcza, zgorzeleckiego „Górnika”, Szkoły Podstawowej z Działoszyna, Przedszkola „Krasnoludki” w Jędrzychowicach, firma Rebel.pl, Mc Donald’s Zgorzelec, Iwona Brzezowska, Ewa Wojteczek, Beata Canakidis – Socik, Andrzej Biłous  Studio Foto – Video, Zbigniew Rajczakowski, kancelaria podatkowa Anny Grzechnik, kancelaria prawna Casus.

Pracownicy kręgielni udostępnili nam lokal, cała obsługa zaangażowała się w pracę jako wolontariusze. DJ zapewnił świetną muzykę a dzieci dodatkowo bawiły się na kręgielni. Panie Marzena Kata oraz Renata Mikołajczyk a także wolontariusze z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Zgorzelcu z Panią Anetą Hajduczek dostarczyli wrażeń rodzinom zastępczym prowadząc wspaniałe zabawy i rodzinne konkursy. Kolorowe balonowe zwierzaczki wyczarowywał Pan Paweł Łamasz, a buzie dzieci zostały pomalowane przez Panie Justynę Siłakowską, Katarzynę Jachna oraz Joannę Poszwę – Winnicką.

Na koniec każde dziecko dostało prezent pełen najsłodszych pyszności a w nim także karnety do Sali Zabaw Nowolandia dla młodszych oraz do Multikina dla starszych dzieci. Tak fantastyczne prezenty były możliwe dzięki firmom Citronex, Nowolandia oraz Multikino. Każde dziecko dostało także książkę dzięki Społecznemu Instytutowi Wydawniczemu Znak z Krakowa, księgarni Tajne Komplety z Wrocławia oraz firmie Epore z Bogatyni.

Dzieci wraz z rodzicami zastępczymi uczestniczyli w wielu zabawach i konkursach animacyjnych i integracyjnych. Bawiły się też z animatorami wielką 5 – metrową kolorową chustą.

Wszystkim naszym Darczyńcom i Wolontariuszom z całych serc dziękujemy.

Mikołajki dla Rodzin Zastępczych to oczywiście świetna zabawa i integracja Rodzin Zastępczych naszego powiatu. Ale Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Zgorzelcu, organizatorowi imprezy przyświeca jeszcze jedna bardzo ważna idea, uwrażliwiania ludzi na potrzeby dzieci i niezmiennie promuje ideę rodzicielstwa zastępczego.  

Niestety w powiecie zgorzeleckim co roku przybywa dzieci, które potrzebują opieki zastępczej bo nie mogą przebywać we własnych domach. Obecnie mamy 156 rodzin zastępczych, w których wychowuje się ponad 210 dzieci. W domach dziecka zaś jest umieszczonych aż 115 małych pociech z naszego powiatu! To pokazuje jak bardzo potrzeba nam ludzi, którzy chcieliby zostać rodziną zastępczą dla bardzo skrzywdzonych dzieci. Dlatego apelujemy do wszystkich, którzy mają w sobie dużo miłości i zachęcamy do zostania rodziną zastępczą.

 

Jeżeli czujesz że mógłbyś zaopiekować się dziećmi potrzebującymi domu i rodziny - ZADZWOŃ! PRZYJDŹ! Odpowiemy na Twoje pytania. Zapraszamy do PCPR, ul. Bohaterów II Armii WP 8 w Zgorzelcu lub skontaktuj się z nami telefonicznie pod nr 75 77 615 05 wew. 27.

MIKOŁAJ JEST WŚRÓD NAS…czyli Mikołajki dla dzieci z rodzin zastępczych…

Utworzono dnia 09.01.2017, 12:08