Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

W poszukiwaniu Mikołaja

Utworzono dnia 12.12.2018

W POSZUKIWANIU MIKOŁAJA …czyli zabawa Mikołajkowa dla dzieci z rodzin zastępczych…

Jak co roku i tym razem Mikołaj nie zapomniał o grzecznych dzieciach z rodzin zastępczych i 7 grudnia zawitał do zgorzeleckiej kręgielni w Plazie. Pomocnicy Mikołaja pracowali w pocie czoła aby wszystkie upominki dotarły na czas.

Prezenty były tak ciężkie, że młodsze dzieci musiały mieć wsparcie starszego rodzeństwa. Śmiechu było co niemiara. Głośny apel PCPRu o zebranie słodkości rozszedł się w całym powiecie i najwrażliwsze serca odpowiedziały na niego z iście świątecznym entuzjazmem.

Pracownicy kręgielni udostępnili nam lokal, cała obsługa zaangażowała się w pracę jako wolontariusze, DJ zapewnił świetną muzykę, a dzieci bawiły się na kręgielni. Buzie wszystkim szkrabom zostały pomalowane, starsze dzieci mogły zrobić sobie wystrzałowy tatuaż a zabawę na sali umilały kolorowe balony.

W trakcie każdej ważnej imprezy nie może zabraknąć atrakcyjnego dla dzieci ciepłego posiłku. W przerwie zostały podane więc hamburgery i frytki, na które dzieci zareagowały entuzjastycznymi piskami i okrzykami. Na stołach gościły ciasta, owoce i napoje.

Monika Czernicka z PCPR profesjonalnie poprowadziła całą imprezę, a pozostali pracownicy
i wolontariusze dostarczyli wrażeń rodzinom zastępczym prowadząc wspaniałe zabawy animacyjne i rodzinne konkursy. Do wspólnego świętowania zachęcali też animatorzy, którzy przygotowali  wielką 5 – metrową kolorową chustę.

Na koniec każde dziecko dostało prezent pełen najsłodszych pyszności, witamin w postaci owoców, a w nim także karnety do Sali Zabaw Nowolandia dla młodszych oraz do Multikina dla starszych dzieci oraz inne drobne upominki. Wszystkie dzieci zostały obdarowane książkami przekazanymi przez Społeczny Instytut Wydawniczy Znak z Krakowa.

W zabawie Mikołajkowej wzięło udział 250 osób.

To ogromne przedsięwzięcie oraz fantastyczne prezenty były możliwe dzięki wsparciu:
Roberta Zarzeckiego - Citronex, Firmy EPORE z Bogatyni, Katarzyny Znamiec
i pracowników Centrum Rozrywki MK Bowling w Zgorzelcu, Gminy Pieńsk, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zawidowie, Jana Bawoła – P.H. „Elf”, Tomasza Grobelnego – Kaufland, Nowolandii, Justyny Sochali oraz Multikina, Społecznego Instytutu Wydawniczego Znak z Krakowa, Danuty Ajple – Biuro-Info, Piotra Borowego – FUH BEA, Piotra Chodorowskiego, Sylwii i Zbigniewa Kaczmarek – Cukiernia Kaczmarek, Roberta Kur – Piekarnia, Ciastkarnia Robert Kur, Pracowników Straży Granicznej, Wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Zgorzelcu, Pracowników Urzędu Miasta Zgorzelec, Urzędu Miejskiego w Zawidowie, Powiatowego Urzędu Pracy w Zgorzelcu, Eltur-Serwis, Kancelarii Prawnej Casus s.c., Elektrowni Turów, Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulikowie, Polskiej Spółki Gazownictwa w Zgorzelcu, prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu, Daniela Woźniaka – Telewizji Kablowej FENIKS, IG Design Group z Jędrzychowic, pracowników
i uczniów ZSZiL „Górnik” w Zgorzelcu, Danuty  Swiątek – Dom Pomocy Społecznej „Jutrzenka”, pracowników i przedszkolaków z Przedszkola w Jędrzychowicach, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego we Włosieniu oraz wolontariuszy Zbigniewa Rajczakowskiego, Oliviera Ratajczaka, Patryka Stelmaszyka, Błażeja Rak oraz Małgorzaty Sułkowskiej.

Wszystkim naszym Darczyńcom i Wolontariuszom z całych serc dziękujemy.

Mikołajki dla Rodzin Zastępczych to oczywiście świetna zabawa i integracja Rodzin Zastępczych naszego powiatu. Organizatorowi imprezy Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Zgorzelcu, przyświeca jeszcze jedna bardzo ważna idea, uwrażliwiania ludzi na potrzeby dzieci i niezmiennie promuje ideę rodzicielstwa zastępczego.  

Niestety w powiecie zgorzeleckim co roku przybywa dzieci, które potrzebują opieki zastępczej bo nie mogą przebywać we własnych domach. Obecnie mamy 166 rodzin zastępczych, w których wychowuje się 222 dzieci. W domach dziecka zaś jest umieszczonych aż 138 małych pociech z naszego powiatu! To pokazuje jak bardzo potrzeba nam ludzi, którzy chcieliby zostać rodziną zastępczą dla bardzo skrzywdzonych dzieci. Dlatego apelujemy do wszystkich, którzy mają w sobie dużo miłości i zachęcamy do zostania rodziną zastępczą.

 

Jeżeli czujesz, że mógłbyś zaopiekować się dziećmi potrzebującymi domu i rodziny - ZADZWOŃ! PRZYJDŹ! Odpowiemy na Twoje pytania.
Zapraszamy do PCPR, ul. Bohaterów II Armii WP 8 w Zgorzelcu lub skontaktuj się z nami telefonicznie pod nr 75 77 615 05 wew. 24.

 

W poszukiwaniu Mikołaja 2018

Utworzono dnia 12.12.2018, 18:08