Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Dzień Rodzicielstwa Zastęczego 2018

Utworzono dnia 14.06.2018

DZIEŃ RODZICIELSTWA ZASTĘPCZEGO 2018

Po raz dziesiąty świętowaliśmy razem!

Rodziny zastępcze naszego powiatu spotkały się na plenerze zorganizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zgorzelcu – łącznie około 250 osób. Rodziny odkrywały uroki Tajemniczej Krainy Turisede w Bielawie Dolnej oraz Neißeaue, który kolejny już raz okazał się nieocenionym partnerem w organizacji tego niezwykłego spotkania.

Rodziny przemierzały labirynty, podziemne tunele i mosty. Tajemnicza Kraina odkrywała przed nami nowe miejsca zachęcając do przeżycia wspaniałych przygód. Ochłody i orzeźwienia  można było zażyć przy olbrzymich fontannach. Zewsząd otaczało nas piękno przyrody, wspaniałe zwierzęta oraz ludzie wielu narodowości. Przez kilka godzin trwała ekscytująca, niecodzienna zabawa pełna przygód.
W specjalnych punktach oznaczonych na mapach, na dzieci czekały niespodzianki m.in. kącik bajarza, malowanie twarzy, punkt plastyczny z łakociami oraz ognisko z kiełbaskami i pączkami. Specjalnie dla rodzin zastępczych zaśpiewał sam Tracy Spencer Shipp a jego grupa zatańczyła z naszymi dziećmi i pokazała swoje umiejętności breakdance. Punktem kulminacyjnym pleneru była loteria fantowa. Rodziny w napięciu oczekiwały na losowanie, bo do wygrania było wiele atrakcyjnych nagród – sprzęt sportowy, gry, sprzęty AGD oraz nagroda główna - deska elektryczna.

Lecz najważniejszy był czas spędzony razem. Rodziny zastępcze mogły się zintegrować a uśmiechy na twarzach dzieci były najlepszą nagrodą za codzienny trud.

Spotkanie rodzin zastępczych Powiatu Zgorzeleckiego to również podziękowanie rodzicom zastępczym za trud, który podejmują w swojej misji opieki nad dziećmi. Bo choć w powiecie mamy ponad 150 rodzin zastępczych to ciągle ich brakuje i niestety, aż 153 dzieci zamiast
w rodzinach, musiało zostać umieszczonych w domach dziecka.  

To spotkanie nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie i pomoc wielu osób i firm – Tajemniczej Krainy Turisede, Roberta Zarzeckiego - Firma Citronex, Starosty Zgorzeleckiego Urszuli Ciupak
i Wicestarosty Zgorzeleckiego Mariusza Wieczorka, Burmistrza Miasta Zgorzelec Rafała Gronicza, Burmistrza Gminy i Miasta Węgliniec Stanisława Mikołajczyka, Burmistrza Miasta i Gminy Pieńsk Jana Magdy, Burmistrza Miasta Zawidów Roberta Łężnego, Jarosława Czernickiego – Firma Czernicki i Syn, Jerzego Kwietnia - Carrefour Polska, Macieja Miłka – Auchan, Andrzeja Mańkowskiego z Powiatowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu, Danuty Świątek i Zbigniewa Rajczakowskiego - Dom Pomocy Społecznej „Jutrzenka”. Podziękowania należą się także wolontariuszom – Jerzemu Maliwieckiemu i Ewelinie Śliwce, którzy zaoferowali rodzinom swój czas i zaangażowanie pomagając w przygotowaniu naszego spotkania.

 

Zachęcamy do zostania rodziną zastępczą!

Już w lipcu 2018r. w PCPR w Zgorzelcu rusza darmowe szkolenie dla kandydatów na rodziny zastępcze.

Kontaktujcie się Państwo z nami – tel. 75 77 61 505, mail: pcpr@powiat.zgorzelec.pl

Galeria zdjęć - Dzień Rodzicielstwa Zastępczego 09.06.2018 r.

Utworzono dnia 22.06.2018, 07:36