Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Dzień rodzicielstwa zastępczego 2015

Utworzono dnia 04.01.2017

13 czerwca br. spotkaliśmy się z rodzinami zastępczymi z całego powiatu. Święto Rodzin odbyło się w wiosce indiańskiej TEHAWANKA w Trójcy. Udział w spotkaniu wzięło ponad 300 osób, w tym 156 dzieci.

Święto rodzicielstwa zastępczego powiatu zgorzeleckiego to przede wszystkim idea integracji środowiska. Społeczny i samorządowy ukłon dla rodzin zastępczych za ich znój, odwagę i miłość. To również okazja do konsolidacji pracowników PCPR z rodzinami na płaszczyźnie wspólnej zabawy. Na co dzień ci pierwsi są wsparciem, ale również wymagają, wskazują zadania i je egzekwują. Cel jednak jest jeden – dobro dziecka. W czasie pleneru uczestnicy brali udział w wielu atrakcjach.
Finał imprezy zaś przeszedł najśmielsze oczekiwania – odbyła się loteria fantowa. Do szczęśliwców trafiły: rowery górskie, hulajnogi, sprzęt sportowy, sprzęt AGD, tablety oraz aparat fotograficzny. Zorganizowanie loterii było możliwe dzięki wsparciu starosty Artura Bielińskiego.
Ten dzień nie odbyłby się bez ludzi Wielkiego Serca. Dziękujemy za to wszystko: burmistrzowi Węglińca Stanisławowi Mikołajczyk, dyrektor MDK w Zgorzelcu Grażynie Smaś – Grudzińskiej, Zbigniewowi Góralowi z Grupy wsparcia ratownictwa medycznego ze Zgorzelca, Jakubowi Chromikowi, Agnieszce Brzuzko, Jackowi Kadłubickiemu, Ilonie Franiak, Marcinowi Garbowskiemu, Krzysztofowi Kaczmarczykowi, Sylwestrowi Tomczakowi, firmie Vexel – fashion z Lubania, Społecznemu Instytutowi Wydawniczemu ZNAK z Krakowa, uczniom z Gimnazjum i Liceum „Cogito” w Zgorzelcu, Waldemarowi Babarowskiemu oraz staroście zgorzeleckiemu Arturowi Bielińskiemu, pracownikom PCPR.
Dzień Rodzicielstwa Zastępczego był współfinansowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dzień rodzicielstwa zastępczego 2015

Utworzono dnia 04.01.2017, 13:52