Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Mikołaj 2014

Utworzono dnia 04.01.2017

POSZUKIWANIE MIKOŁAJA PRZEZ DZIECIAKI Z RODZIN ZASTĘPCZYCH
Sanie Mikołaja były wypakowane po same brzegi. Aby wszystkie prezenty trafiły do Klubu PINK w zgorzeleckiej Plazie konieczna była pomoc Aniołków – wolontariuszy Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii ze Zgorzelca. Jednak znalezienie Mikołaja nie było w tym roku takie proste. Na dzieci czekał szereg zadań, które sprawdzały różne ich umiejętności, potrzebne do wytropienia Świętego. I tak na drodze gry fabularnej spotkały Szalonego Naukowca, Sherlocka Holmesa, Elfa, Trenera piłkarskiego, Kopciuszka oraz Policjantów. U każdej postaci wykonywano inne zadania aby zdobyć część łamigłówki. Odpowiedź na zagadkę stanowiła klucz do Mikołaja…i oczywiście do prezentów.

A tym roku prezenty były wspaniałe. W worku Mikołaja znalazły się zabawki, książki i kolorowe pisaki dzięki hojności firmy Interhurt, sklepu z zabawkami Toysland ze Zgorzelca, Instytutu Wydawniczego Znak z Krakowa, księgarni Eskulap z Katowic, firmy Luna24. Mikołajowy apel o zebranie słodkości dla Dzieci z Rodzin Zastępczych usłyszało wiele wrażliwych serc, m.in. strażacy, funkcjonariusze straży granicznej, zgorzeleccy urzędnicy z urzędów: Pracy, Skarbowego, Miasta, Gminy, Starostwa Powiatowego, Zakładu Gazowniczego, PWIK NYSA, Firmy Artex z Jędrzychowic, Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców, pracownicy administracji zgorzeleckiego szpitala, INSBUD, Eltur Serwis, Epore Żarska Wieś, Prokuratury Rejonowej, PKO BP, PCPR Busko Zdrój, PZN, urzędu miasta i gminy w Pieńsku. O Naszych dzieciach z rodzin zastępczych pamiętały również kochane dzieciaki ze szkoły Podstawowej z Porajowa, Łagowa, Czerwonej Wody, UKS BASKET wraz z wychowawcami i wielu, wielu innych.

Pracownicy Klubu PINK mimo remontu udostępnili nam lokal, cała obsługa zaangażowała się w pracę jako wolontariusze. DJ zapewnił świetną muzykę a dzieci dodatkowo bawiły się na kręgielni. McDonald’s podarował pyszne cheesburgery. Joanna Pawłowicz i Marzanna Michalska poprowadziły wspaniałe zajęcia dla najmłodszych a wolontariusze Gimnazjum nr 2 w Zgorzelcu wraz z Panią Bogusią Ziębińską dostarczyli wrażeń rodzinom zastępczym prowadząc wspaniałe rodzinne konkursy z nagrodami.
Wszystkim naszym Darczyńcom i Wolontariuszom z całych serc dziękujemy.

Mikołajki dla Rodzin Zastępczych to oczywiście świetna zabawa i integracja Rodzin Zastępczych naszego powiatu. Ale Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Zgorzelcu, organizatorowi imprezy przyświeca jeszcze jedna bardzo ważna idea, uwrażliwiania ludzi na potrzeby dzieci i rozpropagowywanie rodzicielstwa zastępczego. 

Niestety w powiecie zgorzeleckim co roku przybywa dzieci, które potrzebują opieki zastępczej bo nie mogą przebywać we własnych domach. Obecnie mamy 200 rodzin zastępczych, w których wychowuje się ponad 250 dzieci. W domach dziecka zaś jest aż 116! To pokazuje jak bardzo potrzeba nam ludzi, którzy chcieliby zostać rodziną zastępczą dla bardzo skrzywdzonych  dzieci. Dlatego apelujemy do ludzi, którzy mają w sobie dużo miłości i zachęcamy do zostania rodziną zastępczą. 

Dzwoń! Przyjdź! Odpowiemy na Twoje pytania. Zapraszamy do PCPR, ul. Bohaterów II Armii WP 8 w Zgorzelcu lub skontaktuj się z nami telefonicznie pod nr 75 77 615 05 / 75 77 55 587 wew. 27.

Mikołaj 2014

Utworzono dnia 04.01.2017, 14:36