Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Mikołaj 2015

Utworzono dnia 04.01.2017

Mikołaj dla dzieci z Rodzin Zastępczych w tym roku znowu stanął na wysokości zadaniaJ  Aby wszystkie prezenty trafiły do Klubu PINK w zgorzeleckiej Plazie konieczna była pomoc Aniołków czyli wolontariuszy Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii ze Zgorzelca. 

W tym roku prezenty były bardzo słodkie. Mikołajowy apel o zebranie słodkości dla Dzieci z Rodzin Zastępczych usłyszało wiele wrażliwych serc, m.in.

strażacy, zgorzeleccy urzędnicy z urzędów: Pracy, Gminy, Starostwa Powiatowego, Zakładu Gazowniczego, Firmy Hoomark
z Jędrzychowic, Eltur Serwis, Prokuratury Rejonowej, MOPS Zawidów. O Naszych dzieciach
z rodzin zastępczych pamiętały również kochane dzieciaki ze Szkoły Podstawowej Tęcza,
SP z Łagowa, Przedszkola Publicznego nr 8 w Zgorzelcu, Przedszkola „Krasnoludki”
w Jędrzychowicach, Lidia Chruścińska, Iwona Brzezowska, Dagmara Kierzak, Karol Żandarmski,
Andrzej Biłous Studio Foto – Video, Małgorzata Orłowska, Piotr Borowy - McDonalds Zgorzelec,
Zbigniew Rajczakowski, Janina Rymanowska – Szkoła Podstawowa Tęcza.
Pracownicy Klubu PINK udostępnili nam lokal, cała obsługa zaangażowała się w pracę jako
wolontariusze. DJ zapewnił świetną muzykę a dzieci dodatkowo bawiły się na kręgielni.
Pani Małgorzata Krawczyńska z Centrum Rekreacyjno – Turystycznego w Radomierzycach
i wolontariusze Gimnazjum nr 2 w Zgorzelcu wraz z Panią Bogusią Ziębińską oraz
z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Zgorzelcu z Panią Anetą Hajduczek dostarczyli
wrażeń rodzinom zastępczym prowadząc wspaniałe rodzinne konkursy.

 

Na koniec każde dziecko dostało prezent pełen najsłodszych pyszności a w nim także karnety do Sali Zabaw Nowolandia i Figloland dla młodszych oraz do Multikina dla starszych dzieci. Tak fantastyczne prezenty były możliwe dzięki firmom Citronex, Nowolandia, Figloland oraz Multikino. 

Spotkanie to nie mogłoby się odbyć bez ogromnego wsparcia Fundacji PGE – Energia z Serca.Dzieci wraz z  rodzicami zastępczymi uczestniczyły wraz z w wielu zabawach i konkursach animacyjnych i integracyjnych. Bawiły się też z animatorami wielką 5 – metrową kolorową chustą. Materiały i akcesoria zakupione w projekcie „Chcę mieć nowy dom” umożliwiły wspólne zabawy i uświetniły całość przedsięwzięcia a na dodatek posłużą dzieciom jeszcze
przy wielu innych okazjach.


Wszystkim naszym Darczyńcom i Wolontariuszom z całych serc dziękujemy. Mikołajki dla Rodzin Zastępczych to oczywiście świetna zabawa i integracja Rodzin Zastępczych
naszego powiatu. Ale Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Zgorzelcu, organizatorowi imprezy przyświeca jeszcze jedna bardzo ważna idea, uwrażliwiania ludzi na potrzeby dzieci i promuje rodzicielstwo zastępcze. Niestety w powiecie zgorzeleckim co roku przybywa dzieci, które potrzebują opieki zastępczej bo nie mogą przebywać we własnych domach. Obecnie mamy 211 rodzin zastępczych, w których wychowuje się ponad 250 dzieci. W domach dziecka zaś jest umieszczonych aż 120 małych pociech z naszego powiatu! To pokazuje jak bardzo potrzeba nam ludzi, którzy chcieliby zostać rodziną zastępczą dla bardzo skrzywdzonych dzieci. Dlatego apelujemy do wszystkich, którzy mają w sobie dużo miłości i zachęcamy do zostania rodziną zastępczą. Jeżeli czujesz że mógłbyś zaopiekować się dziećmi potrzebującymi domu i rodziny - ZADZWOŃ! PRZYJDŹ! Odpowiemy na Twoje pytania. Zapraszamy do PCPR, ul. Bohaterów II Armii WP 8 w Zgorzelcu lub skontaktuj się z nami telefonicznie pod nr 75 77 615 05 wew. 27.

Mikołaj 2015

Utworzono dnia 04.01.2017, 14:41