Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Profilaktyka nie musi być nudna !!!

Utworzono dnia 08.03.2021

W 2021 PCPR rozpoczęło realizację nowego Programu profilaktycznego  zakresie promowania i wdrażania prawidłowych metod wychowawczych w stosunku do dzieci zagrożonych przemocą w rodzinie na terenie powiatu zgorzeleckiego na lata 2021 – 2027.

Jednym z zadań programu jest stworzenie punktu konsultacyjnego w PCPR – dla przedstawicieli podmiotów zaangażowanych w działania przeciwprzemocowe – ze szczególnym uwzględnieniem poradnictwa i inspiracji do działań niesztampowych.

Do Państwa dyspozycji w każdy drugi poniedziałek miesiąca w godzinach 9:00 – 11:00 będzie Emilia Wawrzyniak – Kierownik zespołu organizacyjnego – telefonicznie pod nr 502 237 286 lub mailowo na adres pcpr.e.wawrzyniak@powiat.zgorzelec.pl. Jeśli jednak w trakcie miesiąca macie Państwo potrzebę kontaktu – sięgajcie po telefon.

A więc jeśli:

- nie wiesz jaką formę pracy wybrać do działania,

- poszukujesz partnera do działania – a nie udało Ci się go znaleźć,

- chcesz przyłączyć się do jakiejś akcji PCPR lub przeprowadzić ją w swojej jednostce,

- chcesz podzielić się swoim dorobkiem lub skorzystać z czyjegoś,

- chcesz uniknąć wpadek prawnych związanych z niestandardowym działaniem,

- masz pomysł na działanie ale brak zaplecza na realizację

                                                                                         to jest dobry powód aby skontaktować się z PCPR.

 

Co chcemy osiągnąć:

- pozyskać nowych partnerów do działań,

- rozszerzyć dotychczasowe działania np. eventy uliczne lub filmy profilaktyczne na inne miejscowości naszego powiatu,

- stworzyć grupę kontaktową, w której będziemy mogli na bieżąco wymieniać się informacjami o możliwościach działań, zmianach w przepisach lub wspierać się w różnych inicjatywach,

- stworzyć dobrze funkcjonujący i stale powiększający się Bank Dobrych Praktyk – z których każdy może skorzystać. Już teraz zachęcamy Państwa do podzielenia się swoim dorobkiem. Jeśli podejmowaliście jakąś inicjatywę, przeprowadzaliście projekt – mniejszy lub większy - wypełnijcie załączony wzór (pliki do pobrania) i podeślijcie do nas. Dacie tym samym możliwość innym skorzystania z Waszego doświadczenia i uniknięcia różnego rodzaju awarii czy niedociągnięć.

 

Razem możemy dużo więcej!