Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

logo fundusze europejskie flaga polskidolny śląsk unia europejska

6 sierpnia 2021 r. odbyło się grupowe spotkanie niepełnosprawnych uczestników projektu "Siła pomocy" z psychologiem p. Agatą Łukaszewską - Słabiak. Każdy z uczestników projektu może korzystać także z indywidualnego wsparcia psychologicznego, z którego skorzystać mogą także opiekunowie naszych uczestników.

 

Dnia 22 lipca 2021 r. w Zgorzelcu odbyło się spotkanie uczestników projektu "Siła pomocy" w ramach grupowej pracy socjalnej. Grupa osób z niepełnosprawnością wzięła udział w licznych zadaniach oraz zabawach, mających na celu integrację oraz możliwość wymiany doświadczeń. Zajęcia uświetniła wizyta strażaków z OSP Trójca. Spotkanie przebiegło w wesołej i spokojnej atmosferze, a w jego wyniku zawiązały się nowe przyjaźnie. 

 

28 czerwca 2021 r. w ramach edukacji społecznej i obywatelskiej odbył się wyjazd wychowanków pieczy zastępczej biorących udział w projekcie „Siła pomocy” w naszym PCPRze. Uczestnicy poznali prawa człowieka oraz prawa zwierząt. Dowiedzieli się gdzie można uzyskać pomoc oraz gdzie można samodzielnie pomagać. Była to okazja nie tylko do nauki ale także integracji, poznania się – jako początek działań, które potrwają do końca maja 2022 r. Zajęcia odbywały się w czasie zwiedzania ZOO we Wrocławiu. Był to dzień pełen pozytywnych emocji i początek nowych przyjaźni.
Projekt „Siła pomocy "realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.