DZIEŃ RODZICIELSTWA ZASTĘPCZEGO 2024- Po raz kolejny świętowaliśmy razem!

W sobotę 8 czerwca Rodziny zastępcze  powiatu zgorzeleckiego spotkały się na plenerze zorganizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zgorzelcu. W tym roku gościliśmy w Węglińcu w ogrodzie Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej😊

Świętowanie rozpoczęliśmy już w pociągu, gdyż dzięki wsparciu Kolei Dolnośląskich część naszych rodzin przyjechała na plener właśnie pociągiem. Spod PKP kolorowym, wesołym korowodem, w asyście policji i wozów strażackich ruszyliśmy na miejsce naszej zabawy.

A tam na uczestników eventu czekała moc atrakcji – kolorowe warkoczyki i tatuaże, każdy mógł pomalować sobie buźkę, zrobić mega bańki mydlane i bajkowego stwora z balonów. Na aktywnych czekały gry sportowe i zawody, wielki dmuchaniec i mega piankowe klocki. Dla naszych artystów czekały aż trzy różne punkty plastyczne z wykorzystaniem przeróżnych technik i form ekspresji. Chcących się wyciszyć zapraszał kącik czytelnika, gdzie każdy zainteresowany mógł wybrać sobie książkę, z którą później wrócił do domu. Chętni i odważni zaśpiewali nam również karaoke…ojjj działo się u nas mega duuużo😊

Wielką atrakcją okazała się fotobudka, dzięki której rodziny mogły zachować wspomnienia tego pięknego dnia. Na smakoszy czekały kiełbaski z ogniska, wata cukrowa i popcorn.

Jak zawsze – byli z nami policjanci i policjantki, u których można było odbić sobie odciski palców, rozwiązać łamigłówki czy wsiąść za kierownicę radiowozu i poczuć się policjantem. Strażacy z OSP Stary Węgliniec przetestowali wszystkich chętnych na strażaków, trzeba było wykazać się sprawnością, celnością i nie tylko… – napompować wodę, trafić we wskazane miejsce, przejść tor sprawnościowy i wykonać zadania zręcznościowe.

Animatorki z Przedszkola „Brzozowy Lasek” ze Zgorzelca zapraszały dzieci na kolorową chustę i do wspólnej zabawy klockami konstrukcyjnymi.

Lecz najważniejszy był czas spędzony razem. Rodziny zastępcze mogły się zintegrować a uśmiechy na twarzach dzieci były najlepszą nagrodą za codzienny trud.

Spotkanie rodzin zastępczych Powiatu Zgorzeleckiego oprócz integracji, edukacji i promocji idei pieczy zastępczej pozwoliło nam na podziękowanie rodzicom zastępczym za trud, który podejmują na co dzień w swojej misji opieki nad dziećmi. Bo choć w powiecie mamy ponad 150 rodzin zastępczych to ciągle ich brakuje i niestety bardzo wiele dzieci zamiast
w rodzinach, musiało zostać umieszczonych w domach dziecka.  

To spotkanie nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie i pomoc wielu osób i firm – WIELKIE DZIĘKUJĘ PRZESYŁAMY: Firmie Citronex, Burmistrzowi Bogatyni Wojciechowi Dobrołowiczowi, Kolejom Dolnośląskim, Annie Jaskule Kronkowskiej, Marlenie Tyc, Lidii Flis, wolontariuszkom zgorzeleckiej Szlachetnej Paczki, Justynie i Grzegorzowi Szutra, Renacie Mikołajczyk i Magdalena Stachyra z Przedszkola „Brzozowy Lasek” ze Zgorzelca, Markowi Nowak Usługi Cateringowe, Biuro-Info FHU z Lubania, Sołectwo Rudzica, Stowarzyszeniu Zastępczego Rodzicielstwa oddział Dolnośląski, Marzenie Mendziak Cardmaking Mendziak z Lubania, strażakom z OSP Stary Węgliniec, policjantom z KPP Zgorzelec i KP Węgliniec. Szczególne podziękowania kierujemy do Burmistrza Węglińca Mariusza Wieczorka i podległych mu jednostek – pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej i Węglinieckiego Centrum Kultury za wielkie wsparcie w organizacji oraz ich mocno bijące serducha dla naszych Rodzin.

Scroll to Top