Happening z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

4 kwietnia w Zgorzelcu odbył się happening w związku ze Światowym Dniem Świadomości Autyzmu. W wydarzeniu brali udział uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Zgorzelcu oraz  Niepublicznego Przedszkola „Chatka Puchatka” w Zgorzelcu. 

Program obejmował zatrzymanie się uczestników w trzech punktach i przedstawienie haseł dotyczących podnoszenie świadomości i propagowania wiedzy na temat autyzmu oraz budowania wrażliwości społecznej w tym zakresie. Dzieci i młodzież ubrane były w niebieskie koszulki i niosły symbole – balony oraz parasole w odcieniach koloru niebieskiego symbolizujące integracje z osobami dotkniętymi autyzmem.

Uczniowie ww. placówek (łącznie ok. 60 uczniów i 20 wychowawców) przeszli trasą: z ul. Armii Krajowej 10 (siedziba SOSW w Zgorzelcu) – ul. Boh. II AWP 8A (punkt przy siedzibie Starostwa Powiatowego/PCPR w Zgorzelcu) – ul. Domańskiego 7 (punkt przy siedzibie Urzędzie Miasta Zgorzelcu)  oraz przy SP ZOZ ul. Konarskiego.

Na pierwszym przystanku uczestników przywitali Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński, Etatowy Członek Zarządu Ireneusz Owsik oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zgorzelcu Renata Andrysz wraz z pracownikami PCPR-u. Wszyscy wspólnie zaśpiewali piosenkę z happenigową drużyną.

Scroll to Top