Mamy nowych rodziców zastępczych

W dniu 24.09.2022 roku zakończyło się kolejne już szkolenie dla kandydatów do pełnienia funkcji  rodziny zastępczej niezawodowej, którego organizatorem było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zgorzelcu. W szkoleniu brało udział 15 kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej niezawodowej w wymiarze 60 godz. dydaktycznych, w tym 50 godzin części wykładowo – warsztatowej oraz 10 godzin w formie praktyk w rodzinach zastępczych zawodowych funkcjonujących na terenie powiatu zgorzeleckiego.

Szkolenie prowadzone było przez wykwalifikowanego trenera oraz specjalistę, pracowników PCPR w Zgorzelcu, według Programu Szkoleniowego „Rodzina Plus”. Głównym celem szkolenia było przygotowanie do sprawowania pieczy zastępczej oraz nabycie umiejętności wzmacniania i wspierania dziecka. Uczestnicy szkolenia podczas spotkań grupowych, organizowanych w formie wykładowo-warsztatowej podnieśli swoje kompetencje w zakresie opieki i wychowania nad dzieckiem oraz pozyskali niezbędne umiejętności potrzebne przyszłym rodzicom zastępczym. Szkolenie ukończyło 14 osób.