NAJCUDNIEJSZY DZIEŃ W ROKU – MIKOŁAJKI!!!

Usłyszeliśmy huk, stuk a później był już bardzo równy rytm… czy była to awaria? Nie 😊 to tupot licznie przybywających do zgorzeleckiego PCPRu Mikołajów i rytm równo bijących, gorących serc mieszkańców Powiatu Zgorzeleckiego.

Finałem wielkiej akcji zbierania prezentów było spotkanie z Mikołajem, które odbyło się 12 grudnia 2023 r. w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu. Gości przywitali pracownicy PCPR w Zgorzelcu oraz Pan Ireneusz Owsik Członek Zarządu Powiatu Zgorzeleckiego. Każdy z przybyłych mógł udekorować świąteczne pierniki, wykonać świąteczne kartki i ozdoby a Ci, którzy jeszcze nie napisali listu do Mikołaja mieli okazję go wykonać i od razu wręczyć. Wszystkie zmarzluchy otrzymywały gorące kakao, kawę lub herbatę. Nasz zaprzyjaźniony fotograf – Tomasz Chlebuś wykonywał świąteczne zdjęcia portretowe i rodzinne, które będą wspaniałą pamiątką z tego dnia. Całą zabawę prowadziła Elficzka Renata Mikołajczyk z Przedszkola „Brzozowy Lasek” ze Zgorzelca. Dzieci śpiewały, tańczyły i bawiły się tak dobrze, że do zabawy dołączyli także rodzice zastępczy.

No i był On – najważniejszy gość tego dnia – Mikołaj. Przyszedł do dzieci z wielkim workiem aż Elfy musiały pomóc przy prezentach, które były wypakowane po same brzegi. To, że mogliśmy uszczęśliwić wszystkie dzieci z pieczy zastępczej było możliwe dzięki 238 Mikołajom – firmom, instytucjom, szkołom i przedszkolom ale także prywatnym osobom z całej Polski a nawet z zagranicy.

Szczególne podziękowania kierujemy do:

1. Wydawnictwa „Nasza Księgarnia”
  2. Citronex
  3. Firmy „Glosel” Białystok
  4. Niepublicznego Przedszkola Wyspa Skarbów ze Zgorzelca
  5. Przedszkola nr 8 w Zgorzelcu
  6. ZUS oddział terenowy w Zgorzelcu
  7. Przedszkola „Krasnoludki” w Jędrzychowicach
  8. Szkoły Podstawowej nr 2 w Zgorzelcu
  9. Wild Dogs MC
  10. Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Zgorzelcu
  11. Szkoły Podstawowej w Biernej
  12. Blog Ojciec
  13. Szkoły Podstawowej w Czerwonej Wodzie
  14. Szkoły Podstawowej w Osieku Łużyckim
  15. Związków Zawodowych KWB Turów (różne)
  16. Level Up! Sylwia Zimierska
  37. Klasy 2a Szkoły Podstawowej w Porajowie
  38. Koło Gospodyń Wiejskich z Gozdanina
  39. Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu

oraz ponad 200 osób prywatnych, które podarowały naszym dzieciom prezenty lecz również wspierały nas logistycznie, pomagały przewozić podarunki z miejsc, gdzie nie było środków transportu.

To wspaniałe wiedzieć, że jest tyle osób wrażliwych na potrzeby drugiego człowieka. Cieszymy się, że jesteście Państwo z nami w tym przedsięwzięciu, które bez Was byłoby niemożliwe.

A tak przy okazji…zagadniemy, iż jeśli i Państwo chcecie i możecie podarować dzieciom Dom i wszystko, co kryje się pod tym słowem – przyjdźcie, zadzwońcie 75 77 61 505 lub napiszcie pcpr@powiat.zgorzelec.pl Pomożemy Wam!

Więcej informacji o pieczy zastępczej można znaleźć tutaj: Już jesteś? (rodziczastepczy.pl)

Jeśli natomiast macie chęć działania razem z nami dla innych osób – skontaktujcie się z nami 502 237 286 pcpr@powiat.zgorzelec.pl . Organizujemy wiele akcji, w czasie których potrzebujemy wolontariuszy i partnerów w działaniu, może właśnie Ciebie? Zapraszamy!