Szkolenie dla rodziców zastępczych pt. „Budzenie motywacji wewnętrznej u dzieci i młodzieży”

28 września 2024r. w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Zgorzelcu odbyło się szkolenie dla rodziców zastępczych pt. „Budzenie motywacji wewnętrznej u dzieci i młodzieży”. Temat jest trudny, gdyż od motywacji zależy postępowanie dziecka. Przy właściwych wzorcach wychowawczych ale także dopasowaniu się przez rodzica do indywidualnych potrzeb dziecka możemy wesprzeć je w pokonywaniu bieżących trudności motywacyjnych, od tych małych jak przygotowanie do sprawdzianu do dużych jak umiejętność odmawiania jakiejkolwiek aktywności. Rodzice zastępczy po szkoleniu są wyposażeni w instrumenty służące do planowania jak najlepszego w danym momencie wsparcia dla dziecka, lecz także otwarci na pasje i kierunki wybrane przez same dzieci, by nie zamykać się tylko na to, czego sami doświadczyli. Szkolenie poprowadził świetny specjalista Jakub Chejna – psycholog, socjoterapeuta – pracujący na co dzień zarówno z dziećmi jak i dorosłymi. Działanie odbyło się w ramach projektu „Level up!” finansowanego ze środków Gminy Miejskiej Zgorzelec.