Uhonorowanie rodzin zastępczych

Dzisiejszą sesję Rady Powiatu Zgorzeleckiego (29.02.2024 r.) zapoczątkowało wręczenie odznak honorowych „Zasłużony dla Powiatu Zgorzeleckiego” w uznaniu dotychczasowych zasług na rzecz dzieci w pieczy zastępczej dla:

  • Pani Agnieszki Zawrotniak i Pana Krzysztofa Zawrotniak,
  • Pani Anny Jaskuły-Kronkowskiej i Pana Pawłowi Kronkowskiemu.
  • Pani Agnieszki Kurkowskiej,
  • Pani Joanny Grzesińskiej.

W obecności radnych Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński, Przewodnicząca Rady Powiatu Zgorzeleckiego Małgorzata Sokołowska oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Szymon Mikołajczyk i Wiceprzewodniczący Marian Matyjasik, przekazali odznaki oraz serdeczne gratulacje.

Następnie rodziny zastępcze z dziećmi wraz z pracownikami PCPR udali się wspólnie świętować to wielkie wyróżnienie w siedzibie PCPR przy pięknie zastawionym stole i słodkościach. Była to także okazja do rozmów – o potrzebach rodzin i powiatu, o planach na kolejne wspólne działania a także podsumowaniach tego, co udało się osiągnąć.

Wyróżnione rodziny otrzymały z rąk p. Dyrektor PCPR Renaty Andrysz pamiątkowe tabliczki z podziękowaniami oraz prezenty z wyposażeniem do Ich domów.

Jedno jest pewne – dzięki rodzinom zastępczym odmienia się życie wielu dzieci, zyskują bezpieczny dom i szansę na nowy start. Zachęcamy Państwa do podjęcia się takiej roli – jeśli rozważacie możliwość stworzenia domu dla dzieci, które bardzo go potrzebują – przyjdźcie do PCPR, zadzwońcie 75 77 61 505 lub napiszcie pcpr@powiat.zgorzelec.pl – pomożemy Wam.

Potrzebują Was dzieci!!

Scroll to Top