Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu

W związku z sytuacją powodziową informujemy, że Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zamierza uruchomić program „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu”.

W związku z powyższym osoby z niepełnosprawnościami, które doznały szkód, poniosły straty lub mają inne potrzeby udzielenia pomocy związane z sytuacją powodziową mogą zgłaszać się do Zespołu ds. pomocy społecznej i wsparcia niepełnosprawnych w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Zgorzelcu, w pokoju 112 lub 101.

Zgłoszenie się do PCPR ma na celu oszacowanie przez PFRON ilości osób z niepełnosprawnościami z Powiatu Zgorzeleckiego, które ucierpiały w wyniku żywiołu w związku z obecną sytuacją powodziową oraz dostosowanie programu do rzeczywistych potrzeb tych osób.